Bugun...Başbakan müjdelerle geldi...

Tarih: 17-12-2017 11:50:19 + -


Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ilimizi ziyaret etti. Beraberinde ki Bakanlarla birlikte helikopter ile Artvin’den Ardahan’a gelen Başbakan Yıldırım, 25’nci Hudut Tugayı’nda Vali Mehmet Emin Bilmez, Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz, Rektör Mehmet Biber ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Asker mangasını selamlayan Başbakan Yıldırım daha sonra partisinin il başkanlığı kongresine katıldı.


Başbakan müjdelerle geldi...

Artvin'den helikopterle Ardahan'daki 25'inci Hudut Tugay Komutanlığına inen Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kazım Karabekir Spor Salonu'nda yapılan 6'ncı olağan kongresine katıldı. Burada partililere ve toplananlara seslenen Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin 2000'li yıllarda iflasın eşiğine sürüklediğini söyledi. O dönemde yaprak kımıldamadığını belirten Yıldırım, şöyle dedi:
"Yazar kasalar havada uçuşuyor. Millet sıkıntı içinde bir gecede Türkiye yüzde 50 fakirleşti. Faizler yüzde 7 bin 500'lere tırmandı. O günler geride kaldı. Geçmişten ders alacağız ki geleceğimizi inşaa edelim. Ne dedik; Yeter söz de, karar da milletindir. Kim söyledi? Millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan söylemişti. Biz hizmet, eser üretiriz. Şehirlerimizin, köylerimizin sorunlarını çöze çöze bugünlere geldik, ama bazıları var ki sadece laf üretiyor, dedikodu üretiyor, iftira, yalan. Türkiye genelinde biz bunu nasıl yaşıyorsak Ardahan'da da aynısını görüyoruz. Yıllardır konuşanların bu ülkeye verecekleri bir şey var mı? Ardahan'da ya da Türkiye'nin herhangi bir yerinde eserleri var mı? Ama hizmetleri engellemek, geciktirmek için herşeyi de yapıyorlar. Bunların ne Ardahan'a ne Türkiye'ye ve Türkiye'nin geleceğine hiç ama hiç bir katkıları olmadı. Yalan dolan olunca bunlarla kimse yarış yapamadı. Bunların işi hiçbir zaman yapmak olmadı, millet olmadı. Milletin derdi bunların derdi olmadı. Karalamak, varsa yoksa karalamak. Yüzde 11 büyüdük şimdi. Dünyada en fazla büyüyen ülke Türkiye. Çin'i de, Hindistan'ı da geride bıraktık. Ana muhalefet partisi başkanı bunu da beğenmedi. 'Bu büyüme hormonlu büyüme' dedi. Ne diyelim 'tilki uzanamadığı üzüme koruk dermiş' ya bunun ki de o misal. Bir kere de deki kardeşim, 'Allah razı olsun göğsümüzü kabartınız, dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye yaptınız.' Ne olur gerçekleri görelim."
KAZ VE ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEKLENECEK
Ardahan'a yatırım müjdelerini tek tek sıralayan Başbakan Binali Yıldırım, kaz ve arı yetkiştiriciliğini de desteklemeye karar verdiklerini vurguladı. Yatırımları Türkiye'nin kalkınması için yaptıklarına işaret eden Yıldırım, ülkemizin öneminin İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği toplantısı ile bir kez daha görülmeye başlandığını aktardı. Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan edilmesine tekpi gösteren Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
"Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan, 57 İslam ülkesinin devlet ve hükümet başkanlarını İstanbul'da acil toplantıya çağırdı ve burada dedi ki; 'Ey Amerika başkanı senin kararın bizi bağlamaz. Bizim için Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak kabul edilmesi söz konusu değildir. Bu karar hükümsüzdür, boştur.' Bununla da kalmadık ne dedik; 'Bundan böyle Doğu Kudüs İsrail'in değil, Filistin'in başkenti olacak.' İnşallah bunun için de çabalarımızı Birleşmiş Milletler nezdinde uluslararası toplantılarda dile getireceğiz. Filistin'in daha fazla tanınması için gerekli gayreti göstereceğiz. Türkiye'nin etrafında birçok olaylar oluyor. Terör, iç karışıklıklar, savaşlar bütün bunlara rağmen Türkiye sayesindedir ki, Türkiye 15 yıldan beri dimdik ayakta. Güçlü iktidarıyla, güçlü milli iradesiyle, darbecilere, vesayetçilere, teröristlere göz açtırmıyoruz. Milletimizin aydınlık geleceği için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının sonunda 'Samanyolu' şarkısını söyleyen partili kadınlara teşekkür etti. Yıldırım valilik ziyaretinin ardından helikopterle Kars'a geçip, buradan havayoluyla İstanbul'a geçti. Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 1441 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI