Bugun...Belarus Ankara Büyükelçisi Ardahan’da

Tarih: 20-06-2018 15:55:06 + -


AK Parti Ardahan Milletvekili adayı Yük. Müh. Halil İbrahim Dursunoğlu’nun daveti üzerine Ardahan’a ziyarete gelen Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh: ‘Coğrafya, Mutfak ve İnsan olarak birbirimize çok benziyoruz’ dedi.


Belarus Ankara Büyükelçisi Ardahan’da

                 AK Parti Ardahan Milletvekili adayı  Yük. Müh. Halil İbrahim Dursunoğlu’nun daveti üzerine Ardahan’a ziyarete gelen Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh: ‘Coğrafya, Mutfak ve İnsan olarak birbirimize çok benziyoruz’ dedi.

Savinykh, Halil İbrahim  Dursunoğlu ile Ardahan Ticaret Odası, Ardahan Valiliği ve Ardahan Belediyesi’ni ziyarette bulunarak Ardahan için müjdeli haberleri olduğunu vurguladı.

         Savinykh, Ardahan için projelerin ön ayağını başlatmak için Ardahan’da olduğunu belirterek Belarus ile Türkiye arasında vize problemlerinin olmamasından dolayı ticaret, eğitim ve turizm anlamında önemli projelerinin olduğunu söyledi.  Yakın  zamanda  100-150 kişinin istihdam edileceği bir fabrika girişimi olduğunu duyuran Savinykh Ardahan Ticaret Odası Başkanı   Çetin Demirci ile yaptığı görüşme neticesinde   Ardahan’daki fırsat ve yardımları ile Ardahan’ın bu işte ve girişimde arkasında duracağını belirtti.

Ardahan AK Parti Milletvekili Adayı Halil İbrahim  Dursunoğlu ile serbest bölge projesinin sonuna yaklaştıklarını hatırlatan Savinykh; ‘Ardahan’a ilk gelişim ama son olmayacak’ dedi.

Savinykh, Ardahan Belediye  Başkanı Faruk Köksoy , Vali Mehmet Emin Bilmez  Ardahan Ticaret Odası Başkanı başta olmak üzere Belarus’a heyet oluşturarak ziyaretlerin güçlenmesi gerektiğini ekledi.

            Ardahan’daki iş adamlarını Belarus’a davet eden, Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, İki ülke arasındaki İlişkilerin karşılıklı yapılacak olan Ticari, eğitim ve turizm yatırımları ile daha da güçleneceğini söyledi.

            Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci bu ziyareti çok ciddiye aldıklarını ve önemsediklerini belirterek, İki ülke arasında ve özellikle Ardahan’da Ticaretin gelişmesi için üzerine düşen ne varsa yapacağını söyledi.

            Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez  ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy’da  Belarus Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Andrei V. Savınykh'i kabul etti. Valilik ve Belediye makamında  gerçekleşen  ziyaretlerde Büyükelçi Savınykh ile  görüşme gerçekleştirdiler.  

 

 

 
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 1599 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI