Bugun...CHP’den Basın açıklaması

Tarih: 16-03-2019 10:59:52 + -


CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ; Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, ve partililerin de katıldığı basın toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu.


CHP’den Basın açıklaması

CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ;  Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, ve partililerin de katıldığı basın toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Parti binasında yapılan basın toplantısına “ Yeni Zelenda'da yaşanan cami katliamını kınayarak, başlayan CHP İl Başkanı Taştan "Ölen Müslüman kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz" dedi.

  31 Mart 2019 mahalli idarelerine sayılı günler kala   gelen yoğun ve ısrarlı serzenişlere duyarsız kalamadığımız ve olup biteni farkında olduğumuzu bilmeniz adına bir açıklama gereği duyduklarını söyleyen CHP İl Başkanı Taştan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “ Değerli hemşerilerim; seçimler gelir geçer ama hayat devam eder…Sizlerle serhat ilimiz Ardahan’da kaç seçim geçirdik, siyasi partilerimiz yarıştı kazanan oldu kaybeden oldu: ancak hepimiz bu topraklarda, düğünümüzde birlikte halaya durmaya, cenazemizde tabutun altına birlikte omuz vermeye devam ettik…

Bu seçimden sonra da devam edeceğiz: hiçbir seçimde iki oy fazla alabilmek için birbirimizi ötekileştirmek, ayrıştırmak ya da çeşitli yöntemlerle insanımızı aşı işi ile baskı altına almalar yaşamadık. Maalesef bu seçimde sizlerden gelen şikayetlerden bir toplumsal baskı, şantaj ve tehditlerle özgür iradenin esir alınmak istendiği duyumlarını almaktayız.

Saygıdeğer, şerefli, onurlu, vatanını milletini seven, demokrasiye inanan, Cumhuriyet değerlerine bağlı Ardahan halkı özgür iradesiyle dün olduğu gibi bugünde sandıkta en doğru kararı verecektir.

Biraz önce söylediğimiz tavırları sergileyen çevrelere 298 sayılı seçim kanununun 152. Maddesine göre bu davranışların suç olduğunu ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Hepimizin amacı daha güzel daha temiz, ekonomik ve sosyal olarak daha ileri bir Ardahan’ı inşa etmektir:

Demokrasimizi zedelemeden kimseyi aşı, işi çoluğu çocuğu ile tehdit etmeden projelerimizi anlatıp sizlerin oylarını almaya gayret edeceğiz.

Bizler Türkiye Cumhuriyetini kurmuş kadrolarız: ülkemize çok partili sistemi, demokrasiyi, sendikal yaşamı ve daha bir çok çağdaş uygulamaları hayata geçirmiş bir siyasi partiyiz: yapılan dayatmalara ve baskılara karşı sizlerin yanınızda olduğumuzu ve oy kabinine girildiğinde daha güzel yaşanabilir kalkınmış bir Ardahan için oy vereceğinizi biliyoruz, 2002'de Avrupa birliğine giriyoruz, uzay çağına doğru ilerleyeceğiz diye iktidara gelenlerin, ülkemizi saman dahil tüm temel gıdaları dışarıdan ithal eden ve halkını kuru soğana muhtaç bırakan İşkur hariç hiçbir iş olanağı yaratmayan, Cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiğimiz tüm fabrikaları satan anlayışa ilk siyasi uyarıyı yapmanın zamanı gelmiştir. 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz milletimiz ve Ardahan’ımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Dedi.

               
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 2213 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI