Bugun...Doğu Donuyor: Göle - 34.8

Tarih: 04-01-2017 09:26:42 Güncelleme: 04-01-2017 09:29:42 + -


Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi sıfırın altında 34.8 derece ile yine Ardahan'ın Göle ilçesi oldu.


Doğu Donuyor: Göle - 34.8

    Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi sıfırın altında 34.8 derece ile yine Ardahan'ın Göle ilçesi oldu. Yüksek basıncın etkisi atlında olan Doğu Anadolu Bölgesi'nden dondurucu soğuklar gitmek bilmiyor. Ağır kış koşulları ve soğuk hava yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Termometreler dün gece Ardahan'ın Göle ilçesinde sıfırın altında 34.8 dereceye kadar düştü. Kars Harakani Havalimanı bölgesinde sıfırın altında 32.3 dereceye kadar düşen sıcaklıklar, yine sıfırın altında olmak üzere Kars merkezde 31.1, Erzurum'un Horasan ilçesinde 30.8, Ardahan'da 30.4, Erzurum'da 22.8, Ağrı'da 15.8, Muş'ta 10.7, Iğdır'da 9.2 ve Erzincan'da 8.2 derece oldu. Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü uzmanları, mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonu beklenen karla birlikte artacağını bildirdi.
BAŞKAN İSMAİLOĞLU: SİZ KAR ALTINDA GÖLE'NİN GÜLEN YÜZÜSÜNÜZ
    Karakışta her yıl rekorlar kıran Ardahan'a 45 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 2 bin 38 metre yükseklikte bulunan ve Ardahan ormanlarının yüzde 65'ini topraklarında barındırdığı için 'Yeşil Göle' diye ünlenen Göle ilçesinde kar temizleme çalışmaları ile ilgili olarak Belediyenin internet sitesinde şunlar yazıldı: 
    "Göle kar altında kalırken Başkan Akın İsmailoğlu'nun talimatı ile Zabıta Müdürü Turgay Budak yönetimindeki karla mücadele ekipleri karları toplayarak şehir dışına taşıyorlar. Köylerden gelen insanlar caddeler boyunca karların yığınlar halinde toplandığını görünce 'İşte Vekil Orhan Atalay, işte Başkan İsmailoğu. Teşekkürler belediye emekçileri' dediklerine tanıklık ettik. Belediye ekipleri Göle cadde, sokak ve mahalle yollarını kardan temizlenmesini sağlayarak halkın ve araçların kolay geçişini sağlıyor. Bir şehri şehir yapan ana özelliklerden biri de bu olsa gerek.
    Belediye karla mücadele ekiplerini gece denetleyen Başkan Akın İsmailoğlu, bir süre çalışmaları yerinde izleyerek "Siz kar altında Göle'nin gülen yüzüsünüz, üşümüş olsanız de emeğinizi halkın yaşamını kolaylaştırmak için harcıyorsunuz" diyerek arkadaşlarına teşekkür etti."
Haber :Ufuk IŞIK
Bu haber 1079 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI