Bugun...GÜR-DER’den Muhteşem Gece

Tarih: 23-01-2018 10:05:30 + -


Ardahan Gürçayır Köyü Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kaz Gecesi Kocaelinin Gebze ilçesinde gerçekleştirildi.


GÜR-DER’den Muhteşem Gece

GÜR-DER’den Muhteşem Gece

 

“Geceye Gazi Emniyet Müdürü Ürker,  onur Konuğu oldu”

 

Ardahan Gürçayır Köyü Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kaz Gecesi  Kocaelinin Gebze ilçesinde gerçekleştirildi.

Bingöl Emniyet Müdürü görevindeyken alçaklara karşı göğsünü siper ederek gazilik mertebesine ulaşan Gazi Emniyet Müdürü Atalay Ülker geceye onur konuğu olarak katıldı.

       Gebze Beylikbağı Düğün Salonunda yapılan geceye İstanbul, Ankara, Bursa, Ardahan ve  Çeşitli illerde yaşayan yaklaşık 500 kişi katılım sağladı.

Gürçayır Köyü Derneğinin 2017 yılında 8 otobüs ve 400 kişinin katılımıyla gerçekleşen Çanakkale Şehitliği gezisi ardından yapılan bu organizasyondan oldukça memnun olduklarını söyleyen katılımcılar, dernek yöneticilerine teşekkür ederek, birlik beraberlik için bu tür gecelerin önemli olduğunu ifade ettiler.

Gürçayır Derneği Başkanı Erol Hacıgül yaptığı konuşmasında “Salonun  hınca hınç dolmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu söyleyerek, “ Burada emeği geçen başta Dernek yönetim kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Kar kış demeden Bursa’dan, Ardahan’dan, Ankara’dan, İzmit’ten, İstanbul’dan bu dayanışma   gecemize katılarak bizleri onure eden başta Gazi Emniyet Müdürü Atalay Ülker’e,  olmak üzere  hanım efendilere, bey efendilere, gönlü bizle olup mazeretleri nedeniyle iştirak edemeyen herkese , çok teşekkür ederiz. Allah eksikliklerinizi göstermesin iyi ki  varsınız “ dedi.

     Gecenin onur konuğu Gazi Emniyet müdürü Atalay Ürker ise yaptığı konuşmasında “  Başıma nasibim olan bu büyük olay geldi. Şimdi iyileşmeye çalışıyorum. Bu olay neticesinde öğrendiğim tek bir gerçek var oda akrabalığın, komşuluğun, köylülüğün, arkadaşlığın öneminin ortaya çıkması oldu. Olayda ben yoğun bakımdayken asıl gelenlerin köylü ve akrabalarım olduğu söylendi, Sonrasında köyümde Ercan Ürker in başkanlığında bir destek olduğu söylendi. Yazın Ardahan’a gittim köyümde ve Ardahan’da bu desteği yine gördüm. Kaz Gecesine katıldım candan samimiyeti gördüm çeşitli vesilelerle takdirimi ve mutluluğumu belirttim. Biz bize lazımız kopmayalım bir ve beraber olalım siyasi fikrimizi ve farklı düşüncelerimizi sandıkta veya yan yana geldiğimizde konuşup görüşelim. Gurbette, memlekette olan her köylümü, hemşerimi saygı ve sevgi ile kucaklıyorum. Vesile olan Dernek yönetimine ayrıca teşekkür” dedi.

 Gecede Plaket töreni ardından, Ardahan’lı mahalli sanatçıların söylediklerin yöresel türkülerle . Bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan Gürçayır Köylüleri  gecede halaylar çekti, çalınan türkülere hep bir ağızdan eşlik ettiler.

 
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 1417 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI