Bugun...Kentsel dönüşümle yeni bir Ardahan

Tarih: 17-12-2017 11:47:22 + -


Kentsel dönüşümde önemli ve Ardahan için büyük projesine imza atan Ardahan Belediyesi dönüşüm çalışmalarını bitirdi. Yıllardır kaderine terk edilmiş halde olan bölge, Ardahan Belediyesi’nin hazırladığı Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm projesi ile hayat bularak yepyeni bir görünüme kavuştu.


Kentsel dönüşümle yeni bir Ardahan

Kentsel dönüşümde önemli ve Ardahan için büyük projesine   imza atan Ardahan Belediyesi  dönüşüm çalışmalarını bitirdi. Yıllardır kaderine terk edilmiş halde olan bölge, Ardahan  Belediyesi’nin hazırladığı Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm projesi ile  hayat bularak yepyeni bir görünüme kavuştu.

Yeni Mahallede  toplam 106 dönüm alanda kentsel dönüşüm projesini  bitiren Ardahan belediyesi  bölgenin en lüks yaşam alanını inşa etti.

Ardahanların hizmetine sunulan Toplam 314 Konut, 1 Cami ve 1 Sosyal Tesis bölgede  örnek bir yaşam alanı sundu. Bu proje ile küçük barakalardan ve metruk  binalardan kurtulan şehrin çehresi değişerek şehrin yeni yüzü oldu. 

       Şehrimizin geleceğini inşa ediyoruz diyerek projelerin her aşamasını yakından takip ettiklerini dile getiren Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy  Yapımı tamamlanan   Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projemizin bitmesiyle birlikte  şehrin farklı bir kimliğe bürüdüğünü  vurguladı. Köksoy,’’ Halkımızın özlemini duyduğu değişim ve yenilik için önemli adımlar atıyoruz. Altyapı, üstyapı, Pazar yeri, rekreasyon alanlarının yanında. Özellikle Kentsel Dönüşüm , projelerimizle   kentimizin siluetini ve ufkunu geliştiriyoruz. Ayrıca  2 yeni Kentsel Dönüşüm Projesi  daha hazırlayıp Halilefendi Mahallesi ile   Yeni Mahallede  uygulamayı planlıyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşüm Projesi ile bu konutlarda  oturmanın Sosyal donatı, yeşil ve park alanları ile  ayrıcalık oluşturacağını kaydeden Köksoy,  "Kentimizde yaşayan insanlar  uzun yıllar boyunca plansız büyüyen şehrin sıkıntılarını çekmiş. İnsanlarımıza hak ettikleri yaşam standartlarında bir şehir sunmak adına hizmet etmek bizlere mutluluk verirken, hemşerilerimizden aldığımız destek bizlere güç verdi. “ dedi.

        Belediye Başkanı Faruk Köksoy ,  projelerin hayata desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a , Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a,   Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Milletvekilimize, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına teşekkür ediyoruz” dedi. 
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 1786 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI