Bugun...Merak edilen başvuru gerçekleşti

Tarih: 16-11-2018 13:40:00 Güncelleme: 16-11-2018 17:04:00 + -


Ardahan’da Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı merak konusu olan Yunus Baydar resmi başvurusunu yaptı.


Merak edilen başvuru gerçekleşti

 

Ardahan’da Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı merak konusu olan Yunus Baydar  resmi başvurusunu yaptı.

Baydar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ardahan  Belediye Başkanlığına aday adaylığı için beklenen resmi başvurusunu yaptı. AK Parti’den Ardahan  Belediye Başkanı aday adaylığı dosyasını hazırlayan Yunus Baydar ,   parti binasında gelerek aday adaylığı dosyasını İl Başkanı Hakan Aydın’a  verdi.

Halka hizmet için bu göreve talip olduğunu ifade  eden Yunus Baydar  ‘Hizmet aşkı içerisinde Ardahan’a hizmet için hep beraber devam edeceğiz’’ dedi.

        AK parti İl başkanlığı görevini uzun süre yapan Yunus Baydar 26. ve 27. dönemlerde Ak Parti Ardahan Milletvekili adayı olmuştu. Baydar bu süre içerisinde AK partinin her zaman bir neferi olduğunu belirterek, “ Bizler her zaman partimizin neferi olduk, olmaya devam edeceğiz.   Yaklaşık 10 seçime girdik ve hepsinden de başarıyla çıkmayı başardık. AK Partinin son 10 yıllık sürecinde her zaman var olduk.  Bu bir bayrak yarışıydı ve İl başkanlığı bayrağını sizlere teslim ettik. Benim şahsım olarak hiçbir zaman makam mevki hırsım  olmadı. AK Parti İktidarında kentimiz ciddi hizmetler almaya başladı. Tabi bu hizmetlerde geçmiş dönem Milletvekillerimiz, Mevcut Milletvekilimiz Orhan Atalay ve Belediye Başkanımızın büyük katkısı olmuştur. Ben Partim adına bir İrade beyanını ortaya koymak için buradayım. Geçmişte olduğu gibi yine partimin bir neferiyim. Ardahan’da 5000’den fazla üyesi olan STK’nın başkanlığını yaparken de toplumun her kesiminden teveccüh gördük. Bu teveccühü de partimize yansıtmaya çalıştık” dedi.

        AK Parti Ardahan İl başkanı Hakan Aydın, Yunus Baydar’ın   müracaat belgelerini alarak hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Aydın, Geçmiş dönemlerde Yunus Baydar’ın AK Partiye  büyük hizmetlerinin olduğunu, Baydar’ın Belediye Başkanlığına müracaatından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.  

Yunus Baydar Kimdir;

1976 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ardahan'da, lise eğitimini  Bursa'da tamamladı. 1998 yılında Kafkas Ünv. Veteriner Fakültesini tamamlayarak Ardahan merkezde serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladı. AK Parti'de 5 yıl il genel meclis üyeliği yapan Yunus Baydar 2010-2018 yılları arasında 7 yıl il başkanlığını yürüttü. Ayrıca 2008 yılından itibaren de Ardahan damızlık sığır yetişticileri birliği başkanlığını yürüten Baydar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 2047 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI