Bugun...Muhtar Adayı Aktaş “ 7’den 70’e Herkesi sahipleneceğiz”

Tarih: 16-01-2019 12:55:10 Güncelleme: 16-01-2019 12:59:10 + -


31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Karagöl Mahallesi Muhtarlığı için aday olduğunu açıklayan Dursun Aktaş , gazetemizi ziyaret ederek, muhtar adaylığı ile ilgili bilgi verdi.


Muhtar Adayı Aktaş “ 7’den 70’e Herkesi sahipleneceğiz”

31 Mart 2019  Mahalli İdareler Seçiminde   Karagöl Mahallesi  Muhtarlığı için aday olduğunu açıklayan Dursun Aktaş , gazetemizi ziyaret ederek, muhtar adaylığı ile ilgili bilgi verdi.

Muhtar seçildiği taktirde çok önemli projelerinin olduğuna vurgu yapan Dursun Aktaş”  Muhtarlığın her şeyden evvel devletin millet ile oluşturduğu en dinamik ve güçlü bağı olduğunun bilincindeyim. Muhtarlık tabiri caizse vücudumuzdaki kılcal damarlar niteliğindedir. Bu sebeple yaşadığımız mahallenin sorunlarının tespiti, akabinde devletimize intikal ettirilmesi önemli bir sorumluluk teşkil eder. Muhtarlığı esnaflığın yanında ek işi, işi olmayanların boş vakit değerlendirme meşguliyeti olmadığı kanaatindeyim” dedi.

Karagöl mahallesi Muhtar Adayı Aktaş yaptığı açıklamasında şunları söyledi ” 1968 Yılında Ardahan Değirmenli Köyünde doğdum, İlköğretimi köyümde bitirdim, Ortaokul ve Liseyi ilimiz Merkez Ardahan Lisesinde tamamladım. Daha sonra geçim şartları nedeni ile Kocaeli iline göç edip özel bir şirketten 2015 yılında emekli oldum. O yıl memleketime kalıcı geri dönüş yapıp, Karagöl Mahallesinde 3 yıldır ikamet etmekteyim.

Muhtarlık yediden yetmişe halkı ve yaşadığımız yerleri sahiplenmektir. Hatta ebediyete intikal etmiş değerlerimizi, yakınlarımızı bile sahiplenmektir.

Bu anlamda hedeflerimden bazılarını sayacak olursam, öncelikle çocuklarımızın kolay erişim sağlayabileceği sağlam, güvenilir ve sağlıklı bir oyun parkının mahallemize kazandırılması gerekmektedir.

Bir diğer hedefim mahallemizdeki kullanılmayan eski yapıların bir an evvel yıkımının ve ıslahın sağlanmasıdır. Bu harabelerde gençliğimiz başta alkol ve sigara olmak üzere daha birçok kötü ve ahlaki olmayan alışkanlıkları edindiklerini biliyoruz, görüyoruz.

Nasıl ki yaşayan insanlarımız değerliyse vefat etmiş akrabalarımızın mekânların da dinimize kültürümüze yakışır nitelikte bakımlarının yapılması gerekmektedir bu bağlamda Karagöl Mahallesi Mezarlığımızın olumsuz görüntüsünün bir an evvel düzeltilmesi iyileştirilmesi sağlanmalıdır.

Adreslerinde bulunamayan ve tebligatları Muhtarlığa teslim edilip de zamanında tebliğ edilmeyen vatandaşlarımızın mağduriyetleri olmaktadır. Muhtar bu iletişimi yasal süreç içerisinde yerine getirmekle yükümlüdür. Bu sebeple vatandaşlarımızın bu tür basit sorunlardan bile mağdur olmaması için diyorum ki “Muhtarlık Ek İşimiz Değil Tek İşimiz olacaktır”.

Garibin, garibanın, yardıma muhtacın Devletle olan bağı Muhtardır. Zenginlerin değil gerçek hak sahiplerinin; devletten hiç yâda yeteri kadar destek almadığını görmek sahipsizliğin, boş vermişliğin göstergesidir. Kurum ve kuruluşların ulaşamadığı, eksik bıraktığı durumlarda gerekirse mahallemiz içerisinde yardım kampanyası düzenleyerek “Komşusu açken tok yatanlardan olmadığımızı” göstereceğiz.

Bozulan yada yapılmamış yolların, çalışmayan sokak lambalarının, eksik olan çöp konteynerlerin tamamlanması çalışmaları için belediyemize, elektrik dağıtım şirketlerine yol gösterici olacağız. Kermesler düzenleyerek fakir öğrencilerimize kaynak yaratmak, sms sistemi ile vatandaşlarımız arasında bağ oluşturmak gibi de çok çeşitli sayamayacağımız etkinlikler planlamaktayım.

Bu ve buna benzer sorunlarımızın ilk elden ilgili kurum yâda kuruluşlara iletmek, halkımızın her anlamda sesi olmak için çıkmış olduğum bu yolda en büyük teminatım sorumluluk bilinci içerinde nefes aldığım yaşam tarzımdır.

Ülkemiz, Dünya üzerinde sosyal yardımlardaki sıralamada 1.sıradadır. Devletimiz güçlüdür. Önemli olan bu gücün doğru yerlere taşınmasını sağlamaktır. Düzgün ve doğru iletişim kanalları kurup sorunlarımızı çözmekten vazgeçmeyecek bir tavır içerisinde olduğumuz sürece Belediyemiz ’den, Valiliğimiz ’den ve daha da önemlisi Cumhurbaşkanımızdan her türlü desteği alacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.

Mahalle sakini siz değerli dostlarımızın bu konuda bana güvenmelerini arz ediyorum.

Deneyimlerim ve bilgi birikimim haricinde güvencem bizlere bu sorumluğu verecek halkımız, gücümüz ise güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletimizdir.

Huzurlu ve şirin ilimiz Ardahan’ımızın göz bebeği Karagöl Mahallesi’nin daha yaşanılabilir daha güzel yarınları için bu sorumluluk çerçevesinde göreve talip olan tüm Muhtar adaylarına başarılar dilerim.

 
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 698 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI