Bugun...Vali Bilmez köy gezilerini sürdürüyor

Tarih: 02-12-2017 14:26:08 + -


Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Hoçvan bölgesinde, Nebioğlu, Ömerağa, Bayramoğlu ve Binbaşar köylerini gezerek halkın sorunlarını dinledi.


Vali Bilmez köy gezilerini sürdürüyor

Vali Bilmez köy gezilerini sürdürüyor

Deniz BAŞLI/ARDAHAN (DHA)

Ardahan Valisi  Mehmet Emin Bilmez, Hoçvan bölgesinde, Nebioğlu, Ömerağa, Bayramoğlu ve Binbaşar köylerini gezerek halkın sorunlarını dinledi.

Köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Bilmez, köylerin sorunlarını, eksikliklerini yerinde görmek ve vatandaşlarla buluşmak amacıyla ziyaretlerde bulunduğunu söyledi. Ardahan’ın güzelliklerine ve ekonomisine değinen Vali Bilmez, “Rabbim her yere güzellik vermiş ama bu coğrafyanın güzelliği, Ardahan’ımızın güzelliği gerçekten çok özel. Burası doğal güzellikleri ile bakir bir alan. Her bölgenin geçim kaynağı ayrıdır. Bazı bölgelerde madenler, bazı bölgelerde fabrikalar var. Bizim bölgemizde ise hayvancılık yapılıyor. Vatandaşlarımızın büyük bir bölümü hayvancılık yaparak geçimini sağlıyor. İlimizin ekonomisi de hayvancılığa bağlı. Bu nedenle biz burada hayvancılığı daha iyi koşullarda yapmalıyız” dedi.

Birliğe, beraberliğe ve eğitim konularına da vurgu yapan Vali Bilmez şöyle konuştu:

“Bizim için önemli olan birliğimiz, beraberliğimizdir. Bizi bölmeye, ayrıştırmaya çalışanlara hep birlikte karşı durmaktır.  Biz bir ve bütün olur isek çözeceğimiz hiçbir sorun kalmaz. Geçmişte çok acılar yaşandı. Sağcı, solcu diyerek ayrıştırdılar. Ondan daha önce Rus işgalinde çok sıkıntılar yaşadık. Ama bütün ırklarıyla hep birlikte düşmana karşı durduk, mücadele ettik.  Bu coğrafyayı birlikte savunduk ve yıllardır birlikte yaşıyoruz. Elbette ki fikirlerimiz olacak ama birbirimize saygımızı asla yitirmeyeceğiz. Kültürümüzü, değerlerimizi yaşatacağız. Bu anlamda Çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu geleceği sağlam temeller üzerine kurmak için hep birlikte gayret göstermek durumundayız. Onun için onların eğitimi noktasında devlet olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Burada anne ve babalara da büyük görev düşmektedir. Sizler gayret edeceksiniz biz de devlet olarak her türlü desteği sağlayacağız.”
Kaynak: DENİZ BAŞLI

Editör: DENİZ BAŞLI

Bu haber 548 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI